Ekkor rendezhet olimpiát Magyarország – ehhez politikai konszenzusra is szükség van

„Hiszek abban, hogy lehet egyszer egy olyan nagy ügy, amelyért mindenki összefog és hasznot hoz az országnak.”

Húsz éve fordult elő legutóbb, hogy egyazon olimpián a férfi- és a női kézilabda-válogatottunk is pályára lépett – idén újra sikerülhet. A németországi férfi Eb árnyékában már a selejtező felé kacsingathatunk: márciusban a férfiak, áprilisban a nők válthatják meg párizsi repülőjegyüket.
Ha minden a tervek szerint alakul, ismét kiemelkedő esztendeje lehet a magyar kézilabdának – nyáron Párizsban újra méltó helyére emelhetjük a sportág magyar hagyományait, feltéve, hogy férfi- és női válogatottunk is kivívja az ötkarikás játékokon való szereplés jogát. Éppen húsz évvel ezelőtt, 2004-ben fordult elő legutóbb, hogy mindkét nemzeti csapatunk kvalifikálta magát az olimpiára, korábban 1976-ban és 1980-ban sikerült. Athénban a nők Mocsai Lajos vezetésével az ötödik helyet szerezték meg, a negyeddöntőben szoros meccsen maradtunk alul a franciákkal szemben, a helyosztón a spanyolokat gázoltuk el. A férfiak pedig Skaliczki László irányításával negyedikként végeztek, a csoportban csak a franciáktól, az elődöntőben a horvátoktól, majd a bronzmeccsen az oroszoktól kaptak ki.
Abszolút esélyesek vagyunk a svédekkel együtt az első két hely megszerzésére. Nincs apelláta, ez a kvótaszerzés szinte kötelező!” (Mocsai Lajos)
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, felnőtt több generáció, de egyszer sem maxoltuk ki a kvótát: a hölgyek a 2008-as pekingi nyári játékokon és legutóbb Tokióban lehettek olimpikonok, az erősebbik nem pedig mindössze a londoni menetelésére lehet büszke, akkor szintén negyedikként végzett, az Izland elleni kétszeri hosszabbításban megnyert negyeddöntő izgalma sokak szívébe beleégett. Idén valami hasonló bravúrra készülünk, előbb azonban a januári németországi Európa-bajnokságon kell vitézkedniük Chema Rodríguez tanítványainak.